czwartek, 11 lutego 2016

Makijaż imprezowy / Krok po kroku

Hej :)


Wprawdzie karnawał już za nami, ale propozycji makijażowych nigdy dość :) Dziś pokażę Wam make-up na imprezę, odrobinę bardziej szalony niż zwykle, z użyciem brokatu. Przygotujcie się na wielkie bling-bling, dużą ilość zdjęć i czytajcie dalej :)

Krok 1
Jak zwykle bazą pod wykonywany makijaż jes powieka pokryta korektorem MAC Pro Longwear NC 15 i przypudrowana pudrem sypkim Ben Nye.
Następnie nanoszę na nią metaliczny, "foliowy" cień w kolorze turkusowym.Krok 2
Moim celem jest uzyskanie maksymalnie "kociego", ostrego kształtu oka. Dla ułatwienia pracy nad pożądanym efektem, naklejam "pod kątem" taśmę klejącą przy zewnętrznym kąciku oka. Następnie podkreślam go matowym, ciepłym i dość intensywnym brązem z paletki ZOEVA Cocoa Blend.Krok 3
Za pomocą czarnego, żelowego eyelinera (możecie użyć kredki jeśli wolicie) rysuję kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Rozcieram ją delikatnie w samym zewnętrznym kąciku przy pomocy bardzo ciemnego brązu z paletki ZOEVA Rose Golden.Krok 4
Miejsce, na które chcę nanieść brokat pokrywam specjalnie przeznaczonym do tego celu klejem Kryolan. Dzięki niemu makijaż oczu przetrwa długie godziny w nienaruszonym stanie. Następnie nanoszę brokat MYSTIK ( dostępny w drogerii Kontigo za niecałe 7 zł).
Dla utrzymania w miarę płynnego przejścia pomiędzy cieniami matowymi a brokatem, aplikuję na ich granicy połyskujący pyłek MAKEUP REVOLUTION Caoutious (za jedyne 5 zł :D).


Krok 5
Ściągam delikatnie taśmę. 
Tuszuję rzęsy czarną maskarą i doklejam sztuczne.

Krok 6
Dolną powiekę podkreślam użytym wcześniej foliowym cieniem, a na linię wodną aplikuję czarną kredkę.

Krok 7
Rozcieram czarną kredkę wspomnianymi wcześniej brązami. W zewnętrznym kąciku używam tego ciemniejszego, z palety Rose Golden.

Krok 8
Wewnętrzny kącik rozświetlam ukochanym do tego celu cieniem MAC Nylon.
"Sprzątam" osypany brokat, maluję resztę twarzy i jestem gotowa do wyjścia :)
 .
.
.
I..jeszcze zoom na rzęsy

.
.
.
Oraz to, jak makijaż prezentuje się przy różnych kolorach tęczówek. Ja Wam zdradzę, że jest to propozycja, która najlepiej sprawdzi się przy piwnych/brązowych oczach.

Mam nadzieję, że się podobało i do następnego :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

AddThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...