czwartek, 6 lutego 2014

Makijaż w stylu Kim Kardashian

Cześć  Wszystkim J

Dziś chcę się z Wami podzielić tym, jak krok po kroku powstaje oko w stylu Kim Kardashian (chodzi tak naprawdę o zwykłe smoky eyes w brązach, ale to nie brzmiało by tak fajnie;)) No to zaczynamy J

Oto moje "piękne" oczy z opadającymi powiekami, przed nałożeniem czegokolwiek.

1. Na wcześniej przygotowaną powiekę (korektor + puder transparentny) nałożyłam cień bazowy- średni brąz. Precyzja nie jest tu istotna, gdyż produkt za chwile będzie rozcierany.

2. Tak wygląda roztarty cień z delikatnie przyciemnionymi kącikami zewnętrznymi.

3. Kolejnym krokiem jest nałożenie eyelinera. Ja posługuję się żelowym, gdyż bardzo przyjemnie się z nim pracuje. Nie zastyga tak szybko jak tradycyjny, przez co łatwo się go rozciera. 
Kreskę prowadzę do zewnątrz, delikatnie ją przy tym pogrubiając, następnie blenduję pod delikatnym skosem ku górze.

Tu widać różnicę pomiędzy okiem z kreską a bez. Jest spora. Dzięki eyelinerowi oko się "otworzyło", a rzęsy wydają się gęstsze :).

4. Zewnętrzne kąciki przyciemniam czarnym cieniem.

5. Eyeliner wprowadzam także na dolną linię wodną, następnie rozcieram go ku dołowi. Używam do tego kilku odcieni brązowego, aby uzyskać płynne przejście. Po lewej oko bez roztarcia- jest to często popełniany błąd, który sprawia, że oko optycznie się "zamyka", przez co wydaje się małe. Taka kreska także "odcina" oko od reszty twarzy, tworząc nienaturalny, a czasem demoniczny wręcz efekt.

6. Następnie podkręcam rzęsy zalotką, tuszuję oraz doklejam sztuczne. Sama nie przepadam za noszeniem  sztucznych rzęs, bo jest mi w nich po prostu niewygodnie. Trzeba jednak przyznać, że dają spektakularny efekt- oko wydaje się o wiele większe i bardziej sexy ;)
Wewnętrzne kąciki oczu rozświetlam połyskującym cieniem w kolorze szampana.
Brwi zaznaczam brązowym cieniem w chłodnej tonacji.A tak prezentuje się całość :) Twarz wykonturowałam bronzerem, dodałam róż, rozświetlacz (choć w tym świetle tego nie widać) oraz błyszczyk na usta.Lista użytych kosmetyków:

1. Podkład- Kryolan Ultra Foundation 3 No 3 (używam tylko do zdjęć i TV)
2. Korektor- Kryolan Concealer Circle 'Special Filling'
3. Puder sypki transparenty Ben Nye 'Fair Translucent Face Powder' (polecam każdej malującej się kobitce- świetnie matuje, utrwala makijaż na długo i jest bardzo wydajny)
4. Bronzer do policzków The Balm ' Bahama Mama'
5. Rozświetlacz The Balm 'Mary-Lou Manizer'
6. Róż do policzków MAC 'Well Dressed'
7. Cienie: Inglot (wszystkie matowe): 360, 363, 378, 390; czarny cień z paletki Sleek; MAC 'Nylon' (do rozświetlenia wewnętrznych kącików oczu i Łuku Kupidyna)
8. Żelowy eyeliner Maybelline 'Lasting Drama' w kolorze 01 Black
9. Cień do brwi z z paletki Eyebrow Powder Kryolan
10. Tusz do rzęs Max Factor 2000 Calorie (podkręcający) w kolorze czarnym
11. Sztuczne rzęsy Neicha nr 519
12. Błyszczyk do ust Chanel w kolorze 161 Bagatelle


Mam nadzieję, że się Wam podobało JBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

AddThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...